Zamknij
REKLAMA

III Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

12.07, 21.01.2022 . Aktualizacja: 12.08, 21.01.2022
Skomentuj
REKLAMA

Jutro, 22 stycznia 2022 roku, w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku odbędzie się III Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek. Udział w nim weźmie 15 chórów, zespołów dziecięcych, zespołów wokalno-instrumentalnych oraz solistów.

Przegląd zaplanowany został na sobotę 22 stycznia 2022 roku w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Udział w nim weźmie 15 chórów, zespołów dziecięcych, zespołów wokalno-instrumentalnych oraz solistów.

Organizatorzy zaplanowali przesłuchania w dwóch częściach:

I część, w godz. 10.30 – 13.00 – zespoły i chóry dziecięce, o godz. 14.00 podsumowanie I części przeglądu i wręczenie dyplomów oraz nagród

II część, w godz. 15.00-17.30 - pozostali wykonawcy.

Udział zapowiedziały zespoły i chóry z powiatów: bytowskiego, kartuskiego, kościerskiego, puckiego, słupskiego, wejherowskiego i oczywiście lęborskiego.

Przegląd zakończy o godz. 18.00 Mszą św. z liturgią słowa w języku kaszubskim, a po mszy – podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na Kolędę Kaszubską rozpisanego przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej  w Wejherowie oraz podsumowane II części przeglądu i wręczenie nagród i statuetek.

Organizatorami wydarzenia są: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o/Lębork, Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku, Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła, Lęborskie Centrum Kultury FREGATA, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Patronat honorowy: Kaszubski Zespół Parlamentarny, Marszałek Województwa Pomorskiego, Burmistrz Miasta Lęborka, Starosta Lęborski.

Źródło: lebork.pl

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%